Google nemůže najít partnery pro svou internetovou televizi

S tím, jak se blíží podzimní spuštění služby Google TV, se Google zoufale snaží najít partnery, kteří by pro ni dodávali obsah.
reklama

A podle listu Wall Street Journal s tím má internetový gigant problém. Google TV, která byla představena v květnu letošního roku, uživatelům umožní sledování kabelových televizí a vyhledávání v jejich programech. Google se již dohodl se společností Sony, která pro něj vyrobí televizor se set-top boxem. Ten půjde jednoduše propojit s internetem a tedy i se službou Google TV. Podle Wall Street Journalu se Google sešel s představiteli ABC, CBS, Fox a NBC, aby jejich pořady pro svou novou službu získal. Tyto společnosti byly však podle listu "skeptické, že by Google mohl vytvořit byznysový model, který by televizním stanicím nekradl diváky."

Americké televizní stanice si totiž myslí, že kdyby Googlu poskytly svůj obsah, nedívali by se lidé na programy živě v televizi, ale předplatili by si raději službu Google. Navíc panuje obava, že by počítačoví piráti mohli přijít na to, jak obsah z Google TV volně šířit na internetu. Otázkou tak je, zda Google TV bude moci s limitovaným obsahem a konkurencí v podobě služeb jako například Netflix šanci přežít.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru