Google nabízí službu pro týmové sdílení dokumentů

Google od minulého týdne nabízí webovou službu pro sdílení nejrůznějších typů dokumentů mezi neomezeně velkým týmem lidí. Nová aplikace se jmenuje Google Sites a patří do balíku ostatních „Google Apps“.

Reklama

Aplikace Google Sites je produktem loňské akvizice společnosti JotSpot, která se zabývala vývojem komunitního softwaru. Jedná se o přímou konkurenci podobné služby, kterou provozuje Microsoft pod názvem Microsoft SharePoint.

Google nabízí webovou službu pro týmové sdílení dokumentů

Jak už jsem naznačil v úvodu, slouží ke sdílení mnoha druhů dokumentů (video, kalendář, odkazy, obrázky a další). Primární cílovou skupinou služby jsou firmy nebo nejrůznější uskupení lidí, pro které by jinak bylo vybudování vlastního firemního webu zbytečně nákladné. S Google Sites odpadá nutnost zakoupení serveru, vývoje aplikace a podobně.

Ovládání služby je jednoduché, správa se provádí klasicky click-and-drop rozhraní, obsah lze přidávat pomocí WYSIWYG editoru, lze vložit libovolnou přílohu nebo přímo obrázek či video a správce může také definovat práva svých uživatelů…

Zdroj: Search Engine Panel

 

Reklama

Přidat komentář