Google nabízí službu pro týmové sdílení dokumentů

Google od minulého týdne nabízí webovou službu pro sdílení nejrůznějších typů dokumentů mezi neomezeně velkým týmem lidí. Nová aplikace se jmenuje Google Sites a patří do balíku ostatních „Google Apps“.
reklama

Aplikace Google Sites je produktem loňské akvizice společnosti JotSpot, která se zabývala vývojem komunitního softwaru. Jedná se o přímou konkurenci podobné služby, kterou provozuje Microsoft pod názvem Microsoft SharePoint.

Google nabízí webovou službu pro týmové sdílení dokumentů

Jak už jsem naznačil v úvodu, slouží ke sdílení mnoha druhů dokumentů (video, kalendář, odkazy, obrázky a další). Primární cílovou skupinou služby jsou firmy nebo nejrůznější uskupení lidí, pro které by jinak bylo vybudování vlastního firemního webu zbytečně nákladné. S Google Sites odpadá nutnost zakoupení serveru, vývoje aplikace a podobně.

Ovládání služby je jednoduché, správa se provádí klasicky click-and-drop rozhraní, obsah lze přidávat pomocí WYSIWYG editoru, lze vložit libovolnou přílohu nebo přímo obrázek či video a správce může také definovat práva svých uživatelů...

Zdroj: Search Engine Panel

 

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru