Google na hackerské soutěži Pwnium rozdá 59 milionů korun

Google oznámil, že v rámci třetího ročníku své hackerské soutěže Pwnium plánuje rozdat 3,14159 milionů dolarů, tedy v přepočtu 59 milionů korun.
reklama

A proč chce Google rozdat zrovna 3,14159 milionů dolarů? Číslo je narážkou na matematickou konstantu Pí. Účastníci Pwnia se tento rok nebudou zaměřovat na prohlížeč Chrome, ale na Chrome OS a hlavní ceny jsou následující: 110 000 dolarů za průnik do Chrome OS pomocí systémové díry a 150 000 dolarů za průnik do systému z webové stránky. Google tento rok věnuje na ceny o více než milion dolarů více, než v roce předchozím. Společnost dodala, že útok musí být demonstrován na Chromebooku Samsung Series 5 550, na němž bude běžet nejnovější stabilní verze Chrome OS. Útok musí být proveden pomocí dosud neznámé díry a Google si vyhrazuje právo vyplatit za částečný exploit pouze poměrnou část peněz.

Stejně jako dříve, i nyní Google vyžaduje, aby hacker zveřejnil plný popis toho, jak útok provedl. Nezveřejňování postupů při průniku do systému bylo jedním z důvodů, proč Google minulý rok částečně stáhl svou podporu hackerské soutěži Pwn2Own, na níž útočník pouze musel svůj útok pouze předvést, avšak podrobnosti si nechal pro sebe.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru