Google Music vyráží do boje proti Apple a Amazonu

Google do své hudební služby Google Music přidal novou funkci "scan and match", která prohledá počítač uživatele a skladby uložené na jeho disku mu automaticky zpřístupní online na všech jeho zařízeních. 
reklama

Hudební služba Googlu nyní umí prohledat počítač uživatele a hudbu, kterou má uloženou na svém pevném disku, mu následně zpřístupnit i na všech jeho ostatních zařízeních. Buďto Google bude hudbu, již má uživatel na disku, mít již předem nahranou na svých serverech (v tom případě ji uživateli jednoduše zpřístupní ke stáhnutí/streamování na všech jeho zařízeních), nebo nebude skladby nahrané na disku uživatele mít a na cloud je uploaduje. Služba tak uživatelům šetří drahocenný čas. Google Music má v současné době na svých serverech dostupných třináct milionů skladeb, což by se mohlo zdát jako hodně, konkurence v podobě Amazonu a Apple však nabízí okolo dvaceti milionů skladeb.

Na druhou stranu Google Music je zcela zdarma, zatímco konkurence vybírá měsíční poplatky v řádu stovek korun. Na svůj účet na Google Music se uživatel může nahrát až dvacet tisíc písniček, což je srovnatelný počet, jako u Apple a desetkrát méně, než kolik umožňuje uživatelům na své servery nahrát Amazon. K využívání hudební služby od Googlu si musíte do svého počítače stáhnout klienta. Své skladby si následně uživatel může jednoduše z cloudu stáhnout do telefonu (podporovány jsou operační systémy iOS, Android a Windows Phone) nebo na tablet a poslouchat si je i tehdy, když nemá připojení k internetu. Za zmínku stojí také to, že Google streamuje hudbu rychlostí 320 kbps, zatímco Apple a Amazon "pouze" rychlostí 256 kbps.

 Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru