Google Music má prý velkou šanci na úspěch

Služba Google Music, která by měla být spuštěna již na podzim, má podle posledního vyjádření představitelů hudebního průmyslu velkou šanci na úspěch.

Reklama

V současné době na trhu s hudbou dominují iTunes od Apple - stahování hudby se stalo zcela běžnou věcí a “staromódní” CD kupuje stále méně a méně lidí. A není divu, že na trh s digitální hudbou chtějí proniknout i další velké společnosti - jako například Google. Ten plánuje spustit svou novou službu s názvem Google Music, u které by si uživatel nemusel do počítače stahovat klienta (jako v případě iTunes), protože by běžela jen v okně webového prohlížeče.

“Konečně je zde společnost s dostatečnými prostředky, která by mohla vytvořit službu konkurenceschopnou iTunes,” řekli podle agentury Reuters nejmenovaní představitelé velkých nahrávacích společnosti. “A dalšího velkého hráče na trhu hudební průmysl netrpělivě očekává.” Google se v současné době snaží u nahrávacích společností prosadit myšlenku, že by veškerá hudba pořízená přes jeho e-shop Music zůstávala na jeho serverech a uživatelé by si ji mohli kdykoli přehrát (i z mobilních zařízení). A zatím se mu to podle všeho daří.

Zdroj: ZDNet

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář