Google Music má prý velkou šanci na úspěch

Služba Google Music, která by měla být spuštěna již na podzim, má podle posledního vyjádření představitelů hudebního průmyslu velkou šanci na úspěch.
reklama

V současné době na trhu s hudbou dominují iTunes od Apple - stahování hudby se stalo zcela běžnou věcí a "staromódní" CD kupuje stále méně a méně lidí. A není divu, že na trh s digitální hudbou chtějí proniknout i další velké společnosti - jako například Google. Ten plánuje spustit svou novou službu s názvem Google Music, u které by si uživatel nemusel do počítače stahovat klienta (jako v případě iTunes), protože by běžela jen v okně webového prohlížeče.

"Konečně je zde společnost s dostatečnými prostředky, která by mohla vytvořit službu konkurenceschopnou iTunes," řekli podle agentury Reuters nejmenovaní představitelé velkých nahrávacích společnosti. "A dalšího velkého hráče na trhu hudební průmysl netrpělivě očekává." Google se v současné době snaží u nahrávacích společností prosadit myšlenku, že by veškerá hudba pořízená přes jeho e-shop Music zůstávala na jeho serverech a uživatelé by si ji mohli kdykoli přehrát (i z mobilních zařízení). A zatím se mu to podle všeho daří.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru