Google: mobilní webové stránky jsou o 30 % rychlejší

Google oznámil, že podle jeho měření jsou webové stránky uzpůsobené pro tablety a chytré telefony o 30 % rychlejší, než v minulém roce.
reklama

Pro porovnání: rychlost načítání webových stránek na desktopech se meziročně zvýšila o pouhých 3,5 %. Podle Googlu se stránky na mobilních zařízeních nyní načítají rychleji především ze dvou důvodů: roste výkon procesorů použitých v tabletech či smartphonech a operátoři zvyšují rychlosti mobilního připojení k internetu. Podle Steva Souderse z Googlu však svůj podíl na rychlejším surfování mají také výrobci webových prohlížečů.

Souders ve svém příspěvku na oficiálním blogu upozornil na to, že mobilní webové stránky jsou čím dál větší, což samozřejmě zpomaluje jejich načítání a programátoři často nevyužívají těch nejlepších nástrojů pro tvorbu rychlých stránek. Rychlost načítání stránek ovlivňuje řada faktorů včetně rychlosti sítě, použitého softwaru na webovém serveru a v neposlední řadě také designu webu. A Google se snaží, aby se na všech těchto problémech pracovalo, neboť rychlejší stránky znamenají více návštěvníků a více návštěvníků znamená více příjmů z reklamy.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru