Google a Microsoft vydali aplikaci YouTube pro Windows Phone

Společnosti Microsoft a Google společně po několika měsících vývoje vydali oficiální aplikaci YouTube pro operační systém Windows Phone.

Reklama

"Vydali jsme aktualizovanou verzi aplikace YouTube pro Windows Phone, která našim uživatelům poskytuje skvělé funkce za současného opravení nedostatků, na něž v květnu poukazoval Google - včetně integrace reklam," uvedl mluvčí Microsoftu v oficiálním prohlášení na blogu. "Ceníme si podpory Googlu, díky které bude i do budoucna zajištěno, že uživatelé Windows Phone budou mít i nadále k dispozici kvalitní aplikaci YouTube." Nová aplikace umožňuje nahrávat videa z telefonu, živě streamovat videa do telefonu, vyhledávat pomocí hlasu nebo ji lze zapnout pomocí hlasového pokynu z hlavní obrazovky.

Google a Microsoft spojili své síly 24. května, když oznámili, že spolu vyvinou novou verzi nativní aplikace YouTube pro Windows Phone 8, jež bude splňovat podmínky užívání služby Googlu. Aplikace má být ve Windows Phone Store pro všechny uživatele podle mluvčího Googlu dostupná v následujících týdnech. Microsoft původně vytvořil aplikaci YouTube pro svůj mobilní OS v květnu, ta však porušovala podmínky užívání služby, jelikož v ní nebyly přítomny reklamy a umožňovala stahovat videa.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář