Google a Microsoft spojují síly v boji proti podvodným mailům

"Těžké váhy" IT průmyslu jako Google, Facebook, Microsoft a Yahoo spojují své síly proti boji s phishingem v rámci nové iniciativy s názvem DMARC.
reklama

DMARC, neboli Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance má za cíl vytvoření nových standardů pro emaily, které by zabránily tomu, aby se do schránek uživatelů dostávaly podvodné maily.

Na webu DMARC.org se dnes objevilo několik specifikací, které by měly být do standardů zakomponovány - například jde o Sender Policy Framework (SPF) nebo DomainKeys Identified Mail (DKIM). Oba jsou to známé bezpečnostní protokoly pro mail. SPF umožňuje vlastníkům domén specifikovat, který host může z jejich domény odesílat maily, zatímco DKIM ověřuje jméno domény, ze které byla odeslána zpráva, pomocí analýzy jejího kryptografického podpisu.

Cílem DMARC není nahradit existující bezpečnostní protokoly, nýbrž pouze sjednotit je v jeden standard, který bude automatizovat celý proces týkající se autentifikace zpráv a ohlašování bezpečnostních rizik. Pro začátek se projektu účastní AOL, Gmail, Hotmail a Yahoo, kteří budou schopni autentifikovat zprávy od firem jako Bank of America, PayPal, Facebook nebo LinkedIn. Do projektu se bezplatně mohou registrovat i další (a menší) společnosti.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru