Google a Microsoft se zajímají o kvalitu mobilních digitálů

Firmy Google a Microsoft se staly členy sdružení, které si klade za cíl nalézt způsob, s jehož pomocí si bude moci uživatel o svém mobilu / smartphonu snadno zjistit kvalitu jeho vestavěného aparátu.
reklama

Celá iniciativa nese jméno Camera Phone Image Quality Initiative a toho času se různé firmy zejména z mobilní branže snaží vytvořit měřítka, podle nichž bude srovnání možné. A proč vlastně podobnou věc inicializovat? Mobilní telefony schopné focení jsou dnes všudypřítomné, nicméně s kvalitou stále bývají trochu na štíru.

Minimální rozměry, omezení nákladů a miniaturní senzory - to vše se podepisuje na nezřídka mizerné kvalitě výstupu. Uživatel je dnes obvykle ošálen vysokým číslem udávajícím rozlišení, ale o kvalitě jako takové se nedozví prakticky nic. A zde přichází ke slovu zmíněná iniciativa plánující testovat ostrost výstupu, reálné rozlišení, zkreslení optiky, redukci šumu, chromatickou aberaci a zřejmě i další věci.

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru