Google, Microsoft a Netflix pracují na šifrování médií pro HTML5

Vývojáři velkých společností jako je Microsoft, Google, Netflix a Hulu navrhli nové schéma na šifrování audia a videa pro HTML5.
reklama

Téměř 80 % všech videí na webu je podle společnosti MeFeedia kódováno v H.264, což znamená, že je lze jednoduše zobrazit pomocí HTML5 bez speciálních pluginů typu Flash nebo Silverlight. Velké webové portály s videem však HTML5 nezačnou používat do té doby, než bude tento formát podporovat nějakou formu ochrany, respektive šifrování. Inženýři z Microsoftu, Netflixu a Googlu proto nyní navrhli přídavek k HTML5, který by se přesně o to měl postarat, a to prostřednictvím několika nových API pro HTML5MediaElement. 

Pokud se navržené schéma uplatní, bude po přístupu na chráněnou stránku s videem HTML5MediaElement za pomoci JavaScriptu vyžadovat klíč k dešifraci obsahu z licencovaného serveru. Jakmile bude tento klíč doručen, použije se k dešifraci a chráněné video (či audio) se přehraje uvnitř prohlížeče. Ne všichni se však k nové ochraně HTML5 stavějí pozitivně. Například Chris Pearce z Mozilly zpochybnil, zda by navržené schéma opravdu poskytlo stupeň ochrany, který dodavatelé obsahu požadují. Nové schéma je však nyní ve stádiu návrhu, takže je pravděpodobné, že dozná ještě mnohých změn a chvíli potrvá, než se stane uznávaným standardem W3C.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru