Google Maps ukážou korálové útesy

Zatímco uživatelé map na iOS6 si stěžují na jejich ne příliš kvalitní provedení a množství chyb, Google v rámci svých Google Maps vůbec poprvé umožní nahlédnout na dno světových oceánů.
reklama

Google se spojil s Catlin Seaview Survey, což je projekt zaměřený na mapování světových oceánů a podvodních útesů, aby mohl v rámci svých map díky nové funkce Sea View nabídnout pohled na šest nejhezčích korálových útesů: Heron Island, Lady Elliot Island a Wilson Island na Velkém bariérovém útesu; Apo Island na Filipínách; Oahu a Hanauma Bay na Hawaji a Molokini Crater. 

Obrázky byly pořízeny pomocí speciální podvodní kamery Catlin Seaview SVII, která umí fotit ve vysokém rozlišení v rádiusu 360 stupňů každé tři vteřiny při konstantní rychlosti pohybu 2.5 mil za hodinu. Google podle svých slov chce vědcům po celém světě zpřístupnit obrázky korálových útesů, aby mohli sledovat, jak se v budoucnu budou měnit.

Ukázku Sea View můžete vidět na následujícím videu.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru