Google Maps sledují reálný provoz

Společnost Google přizvala (doufáme prozatím) americké motoristy, aby jí v rámci zkvalitnění služby sdělili svůj postup na té či oné silnici skrze systém Google Maps připojený ke smartphonům řidičů.
reklama

Jistě všem uživatelům webu i PC dobře známý online mapový produkt Google Maps se dočkal rozšíření, které má pomoci zobrazit dvě důležité dopravní novinky: Jednak odezvu od běžných řidičů a v druhé řadě i další dopravní informace. Cílem je samozřejmě napovědět dalším uživatelům, kde je dnes volněji a kde naopak ne.

David Barth, produktový manažer Google Maps k tomu dodává: "Ze strany uživatel to nevyžaduje prakticky žádnou práci. Prostě jen spustíte "Google Maps for mobile" před nastartováním auta a je to. Čím více lidí se zúčastní, tím přesnější vše bude."

Mimochodem, sběr dat má být přísně anonymní.

Zdroj: Yahoo! Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru