Google Maps se vrátily na iOS

Google Maps se po třech měsících opět vrátily na iPhone a to ve zcela novém kabátě, který známe z Androidu a s hlasovou navigací.
reklama

Google Maps nyní využívají podobně jako vlastní mapy Apple vektorové obrázky, které nahradily bitmapy. Výsledkem je rychlejší načítání a plynulejší zobrazování informací s tím, jak uživatel zoomuje na danou lokaci. Dostupná je také funkce rotace map pro 2D i 3D obrázky. Google Maps nejsou propojené se Siri, proto když uživatel požádá svou hlasovou asistentku o navigaci, zobrazí se mu standardně mapy Apple. Jediným způsobem je říci Siri, aby spustila Google Maps a pak pokračovat v navigaci již uvnitř této aplikace.

Google Maps nyní opět obsahují Street View s kompletními 360stupňovými pohledy a možností podívat se do vybraných budov. Aplikace je dostupná ve 40 zemích a 29 jazycích, Google vydal také SDK, který vývojářům umožňuje propojit s Google Maps vlastní aplikace. Podle recenzentů jsou Google Maps mnohem lepší, než mapy Apple a jak podotýkají New York Times, podle samotného Googlu je verze Google Maps pro iOS dokonce lepší, než ta pro Android.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru