Google Maps prošly menším faceliftem

Dle vyjádření z firemního blogu je cílem upgradu zajistit stejný stupeň dostupných informací, ovšem přitom také učinit na mapách na druhou stranu čitelnější nejdůležitější prvky.
reklama

Společnost Google místy jemně upravila "look and feel" jedné ze svých nejznámějších služeb - Google Maps. Dle vlastních slov autorů jde o největší podobný update od dob prvního spuštění před 4,7 roky. Změny obvykle sestávají ze zostření obrázků a přeškálování některých prvků, aby více odpovídaly realitě.

Google Maps prošly menším faceliftem

Kupříkladu na snímku nahoře Google zdůraznil silniční síť, která na levém obrázku prakticky zaniká. Změn se dočkalo několik známých lokalit a jednou z nich jsou i velkoměsta - třeba takové San Francisco má nyní mírně upravené barvy a font. Nový styl je sice méně čitelný, nežli ten starý, ovšem Google usiloval o to víc zdůraznit kontrast mezi lokálními a důležitými silnicemi, po kterých stejně pojede většina lidí. Tak nevíme, je to určitě změna k lepšímu?

Google Maps prošly menším faceliftem

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru