Google Maps pro Android a iOS obsahují nové reklamy

Nejnovější verze Google Maps pro Android a iOS nyní obsahuje cílené reklamy, které se zobrazují na spodní straně displeje.
reklama

Uživatel uvidí reklamu, která obsahuje titulek, popis a nabídku. Pomocí pohybu prstem pak lze o nabízeném produktu zobrazit další informace. Zadavatel reklamy Googlu zaplatí, pokud si uživatel o reklamě vyžádá více informací, do dané firmy skrze tlačítko umístěné v mapách zavolá nebo si v Google Maps nechá zobrazit doporučenou trasu k firmě. Naopak zadavatel reklamy nevynaloží žádné peníze za uložení informací o firmě na později nebo sdílení s kamarádem.

Google Maps využívá každý měsíc více než miliarda lidí. A i když z nových reklam většina uživatelů nejspíše nebude příliš nadšena, je třeba si uvědomit, že Google je stále z velké části závislý na příjmech právě z reklamy. Díky těmto penězům se pak společnost může zaměřovat na své experimentální projekty typu Google Glass.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru