Google Maps přinesou přesnější data o dopravě díky GPS v Androidu

I když informace o aktuální dopravní situaci byly na Google Maps nějakou dobu dostupné, byly tak nepřesné, že se je Google rozhodl postupem času zcela odstranit. Nyní se však společnost rozhodla funkci znovu představit, a tentokrát by data měla být přesnější.
reklama

Řidiči mohou být rádi (a ochránci soukromí pravděpodobně naopak znepokojeni), že Google Maps budou svá data získávat z chytrých telefonů s OS Android. Namísto staré metody, která provoz odhadovala podle historických dat, tak Google Maps nyní nabídnou data opravdu reálná.

Google se samozřejmě chtěl pojistit proti případným protestům uživatelů smartphonů, a tak ti, kteří budou chtít k aktuálnosti dopravy přispět, budou muset mít v aplikaci Google Maps spuštěnu funkci "Moje lokace". Společnost také slibuje, že odesílaná data budou zcela anonymní. Dá se tak odhadovat, že většina uživatelů Androidu nejspíše s monitorováním aktuální dopravní situace pomůže. A co v oblastech, kde nejsou žádné mobilní telefony s Androidem? Zde Google bude údajně získávat informace "z jiných zdrojů".

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru