Google Maps nyní informují i o přírodních katastrofách

Na Google Maps včera přibyla nová funkce, která uživatele co nejaktuálněji informuje o nehodách v jejich městě nebo přírodních katastrofách ve světě.
reklama

Funkce s názvem Google Public Alerts shromažďuje informace týkající se počasí, nehod a upozornění na zemětřesení od amerických federálních agentur a integruje je do Google Maps. Pokud například uživatel zadá do vyhledávače "Tornáda v Texasu", nad výsledky hledání se mu kromě mapy objeví také odkaz na poslední upozornění od Národního meteorologického úřadu. Kliknutím na odkaz "více informací" se pak uživatel může dostat k rozšiřujícímu textu a zobrazí se mu také mapa postižené oblasti. To, zda se nějaké upozornění objeví nebo ne, závisí na dané lokaci, stupni varování a vložených klíčových slovech.

Pokud by uživatel chtěl získat přehled o upozorněních jinde ve světě, může si nechat zobrazit velkou mapu. Kliknutím na jednotlivé země se pak začnou otevírat okna se zhuštěnými informacemi o aktuálním stavu. Kromě informací o potenciálních hrozbách Google uživatelům nabízí také instrukce, jak se v které krizové situaci chovat. Aktuální informace o nehodách jsou v současné době dostupné pouze pro USA, varování před přírodními katastrofami je pak rozšířeno na celý svět.

Zdroj: Google Blog

 
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru