Google Maps nabízejí rozšířené informace o budovách

Google aktualizoval svou službu Maps tak, že nyní nabízí podrobné informace o více než 25 milionech budovách po celých Spojených státech.
reklama

Informace, mezi kterými nechybí třeba výška budov, byly zjištěny pomocí speciálního počítačového algoritmu z leteckých záběrů z Google Maps. Informace jsou dostupné o budovách ve velkých městech, jako jsou Houston, Los Angeles, Chicago, Miami a San Francisco. 

Ve zmíněných městech se namísto šedých míst mezi cestami v Google Maps nyní objevují nástiny budov. "Často jsme na svých cestách při orientaci závislí na budovách a nová technologie by nám v tom měla pomoci," napsal Bobby Parihk na oficiální blog. Pravdou však je, že je mnohem jednodušší přepnout se v Google Maps do pohledu se satelitními fotografiemi. Jelikož je algoritmus ještě nový, Google zpřístupnil nástroj s názvem Map maker, díky kterému mohou uživatelé jednoduše označit nepřesné informace.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru