Google Maps nabízejí nový 3D pohled

Google představil novou funkci svých Google Maps, díky které se uživatel může podívat na svou plánovanou cestu z ptačí perspektivy.
reklama

Google Maps až doposud nabízely 2D pohled a 360 stupňový rozhled na vybraných ulicích ve větších městech, nový 3D pohled z vrtulníku (3D Helicopter View) však nabídne možnost podívat se na vybranou trasu z ptačí perspektivy. "Řekněme, že plánujete výlet po překrásném pobřeží Kalifornie a chcete se podívat, jak cesta opravdu vypadá," řekl Paul Yang z Google Maps. "Pokud byste využili 2D pohledu, nemáte však šanci zjistit, jaký terén skutečně je. Za použití 3D pohledu se však můžete na cestu podívat, jako byste nad ní letěli ve vrtulníku."

Trojrozměrný pohled v současné době funguje pouze na desktopu a webový prohlížeč musí mít nainstalovaný Google Earth plugin. Jakmile najedete na Google Maps, klikněte na tlačítko Vyhledat trasu, napište výchozí trasu a destinaci a klikněte na tlačítko 3D. "Svůj 'let vrtulníkem' nad zvolenou trasou můžete kdykoli zastavit kliknutím kamkoli na obrazovku nebo na příslušné tlačítko v levém spodním rohu," dodal Yang. Trojrozměrný pohled v Google Maps je v současné době podporován pouze u některých lokací ve Spojených státech, jejich seznam se však bude rychle rozšiřovat.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru