Google Maps: Mapa v obrázku

Google přidává další funkci do své mapové API. Tato funkce se nazývá Static Maps API a umožňuje uživateli vložit kamkoli na svůj web mapu jako obrázek. Velkou výhodou je přitom to, že k zobrazení takové mapy není nutné použít JavaScript, všechny parametry mapy jsou totiž obsaženy v její URL adrese.

Reklama

Statics Maps API

Nová funkce je schopna generovat obrázky až do velikosti 512x512 pixelů ve formátu GIF (škoda absence kvalitnějších formátů PNG a JPG). Dále je možné do takto vygenerovaného obrázku umístit neomezené množství klasických číselných značek. Pro použití této funkce je potřeba Váš licenční klíč, který můžete získat registrací zde.

K přesné definici všech parametrů je potřeba ručně vytvořit URL adresu obrázku. Můžete v ní definovat množství nejrůznějších parametrů. Například polohu středu mapy, zoom, velikost obrázku nebo typ mapy (klasická mapa nebo mobilní, satelitní bohužel chybí). Pro více informací o tvorbě adresy navštivte podrobnou nápovědu. Vytvořenou adresu poté jednoduše vložíte jako obrázek na libovolnou stránku Vašeho webu…

Zdroj: Blog Google Česká republika

Reklama

Přidat komentář