Google Maps: Mapa v obrázku

Google přidává další funkci do své mapové API. Tato funkce se nazývá Static Maps API a umožňuje uživateli vložit kamkoli na svůj web mapu jako obrázek. Velkou výhodou je přitom to, že k zobrazení takové mapy není nutné použít JavaScript, všechny parametry mapy jsou totiž obsaženy v její URL adrese.
reklama

Statics Maps API

Nová funkce je schopna generovat obrázky až do velikosti 512x512 pixelů ve formátu GIF (škoda absence kvalitnějších formátů PNG a JPG). Dále je možné do takto vygenerovaného obrázku umístit neomezené množství klasických číselných značek. Pro použití této funkce je potřeba Váš licenční klíč, který můžete získat registrací zde.

K přesné definici všech parametrů je potřeba ručně vytvořit URL adresu obrázku. Můžete v ní definovat množství nejrůznějších parametrů. Například polohu středu mapy, zoom, velikost obrázku nebo typ mapy (klasická mapa nebo mobilní, satelitní bohužel chybí). Pro více informací o tvorbě adresy navštivte podrobnou nápovědu. Vytvořenou adresu poté jednoduše vložíte jako obrázek na libovolnou stránku Vašeho webu...

Zdroj: Blog Google Česká republika

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru