Google Maps Engine Lite umožňuje vytvářet mapy

Google spustil nový produkt s názvem Google Maps Engine Lite (Beta), který má nadšencům umožnit vytvářet, upravovat a sdílet mapy stejně tak, jako to mohly doposud dělat pouze firmy.
reklama

Podle Googlu se aplikace velmi snadno ovládá a uživatelům umožňuje importovat malé dokumenty s lokacemi do velké mapy a vizualizovat lokace za použití různých nástrojů. Uživatelé následně mohou organizovat a porovnávat až tři různé druhy dat - samozřejmě pouze pro nekomerční účely. Google upozornil například na projekt MAPA, v rámci kterého byly Maps Engine Lite použity k vyznačení lokací, v nichž byli spatřeni žraloci na pobřeží Jižní Afriky. 

Projektová manažerka Beth Liebertová pak vytvořila vlastní mapu, v níž jsou vyznačeny stezky pro outdoorové aktivity, jež navštěvuje se svým psem v okolí domova. V mapě jsou zajímavé informace týkající se náročnosti jednotlivých tras pro domácí mazlíčky. Je nutno podotknout, že služba je stále ve fázi betatestování a je dostupná pouze v angličtině.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru