Google+ má přes 20 milionů uživatelů

Uživatelská základna nové sociální sítě od Googlu roste nevídaným tempem - podle nových údajů již má přes 20 milionů uživatelů.

Reklama

Dvacet milionů uživatelů bylo zaznamenáno ve čtvrtek, zatímco v úterý jich bylo ještě o dva miliony méně. “Nikdy jsem neviděl, aby něco rostlo tak rychle,” řekl Andrew Lipsman z analytické společnosti comScore s tím, že jediný web, který by uživatele získával tak rychle během tak krátkého času, byl Twitter v roce 2009. Při spuštění analytici předpovídali, že Google+ bude mít 12. července 10 milionů uživatelů, což se také splnilo.

Většina uživatelů Google+ (5.31 milionu) se nachází ve Spojených státech, na druhém místě jsou uživatelé z Indie (2.85 milionu) a na třetím Britové s jedním milionem uživatelů. A uživatelé budou rychle přibývat, třeba i díky novým hrám, které se na síti objeví. Google si podle nejnovějších informací bude brát méně než 30% z celkových příjmů vývojářů her, což je mnohem méně, než si od vývojářů bere Facebook nebo Apple. Oficiální datum spuštění Google+ zatím nebylo zveřejněno, očekává se však, že služba bude pro všechny uživatele zpřístupněna co nevidět.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář