Google koupí videokompresní technologii od On2

Společnost Google dnes potvrdila, že plánuje od společnosti On2 Technologies koupit její kompresní technologii pro digitální video. Obchod bude oceněn na značnou částku 106,5 milionu USD, jelikož půjde o kompletní akciové převzetí.
reklama

K celé akci sdělil pan Sundar Pichai, jinak produktový manažer Google, následující slova: "Video je dnes základní součástí téměř jakékoliv webové zkušenosti, takže my jakožto firma věříme, že vysoce kvalitní videokompresní technologie by měla být součástí i naší webové platformy."

Dotyčný kodek jménem VP6 je již licencován třeba Adobe v produktech Flash Player a Flash Lite 3 (pro mobilní telefony). Mezi další velké zákazníky patří AOL, Freescale, Nokia a Sun Microsystems. Zájem Googlu je s ohledem na fakt, že je vlastníkem nejpopulárnější internetové video-sdílecí služby na světě, webu YouTube, poměrně pochopitelný.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru