Google končí s podporou protokolu EAS u bezplatných účtů

Google oznámil, že již nadále nebude podporovat aplikace Google Sync a Google Calendar Sync, které sloužily k synchronizaci účtů na Gmailu s jinými službami a zařízeními přes protokol Microsoftu s názvem  Exchange ActiveSync (EAS).
reklama

I když uživatelé i nadále budou moci využívat alternativní protokoly jako IMAP nebo POP, neposkytnou jim tyto takový komfort, jako EAS. Tato technologie uživatelům umožňuje synchronizovat kontakty, poznámky a kalendář v rámci jednoho protokolu. Přístup k EAS budou od nynějška mít pouze uživatelé placených Google Apps účtů - pokud se tedy budete chtít spojit přes protokol Exchange, budete si muset připlatit za prémiový účet. 

To znamená, že firemních, vládních a školských uživatelů Google Apps se změna nedotkne - EAS nebude podporován pouze u osobních účtů na Gmailu a bezplatných účtů Google Apps. Podle Google za rozhodnutím stojí to, že společnost chce dát větší prostor otevřeným protokolům, konkrétně CardDAV a CalDAV. Stojí za zmínku, že nový webmail Outlook od Microsoftu si samozřejmě i nadále podporu Exchange ActiveSync zachová.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru