Google jmenoval vítěze soutěže „O nejlepší aplikaci pro Google Android OS“

Reklama

Společnost Google bojuje proti Apple se svým mobilním operačním systémem Google Android OS celkem pochopitelně, jak se dá a jedním z těch méně nápadných způsobů je i podpora nejlepších androidích vývojářů. Právě pro ty byla totiž uspořádána již druhá soutěž Android Developer Challenge.

Soutěž zahrnovala řadu soudců z mnoha firem: Z Google samotného, od T-Mobile, z MTV i Twitteru. Kategorie byly typově bohatě zastoupeny – od her, přes vzdělávání, až po produktivitu a multimédia. Celkový vítěz si polepšil o zajímavých 250 000 USD, vítěz v každé ze zmíněných kategorií pak jen o 100 000 USD. A kdo že to vlastně vyhrál?

Naprostým vítězem se ukázala být aplikace s názvem „SweetDreams“, která umí v závislosti na nastavení odesílat noční hovory rovnou do hlasové schránky. Druhé místo obsadil titul „What the Doodle?!“, což je multiplayerová loterijní hra. A stále slušnou třetí příčku obsadil kousek s názvem „WaveSecure“ schopný zálohování dat, jejich dálkového smazání a dokonce umí i přístroj po krádeži vzdáleně zamknout.

Zdroj: TechWeb

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář