Google již umí pracovat s licencemi u obrázků

Vyhledávač Google v posledních dnech přidal do své funkční báze jednu další a nadmíru povedenou. Tentokrát se týká vyhledávání obrázků a jejich licencí.
reklama

Zpráva o novince probleskla internetem díky středečnímu oznámení na GoogleBlogu z nějž vyplynulo, že uživatelé již mohou filtrovat obrázky i dle licenčních parametrů. Jak se sami můžete přesvědčit, bod "Uživatelská práva" skutečně obsahuje nastavení pro vrácení obrázků dle celkem 5 možných kritérií.

Ačkoliv je algoritmus poměrně inteligentní a zná licence jako Creative Commons či GNU Free Documentation, není (stejně jako nic na světě) naprosto stoprocentní. To je také důvod, proč Google doporučuje v případě plánování (znovu)použití či úpravy nějakého obrázku věci nejlépe probrat přímo s autorem.

Zdroj: ZDNet"

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru