Google+ je druhou největší sociální sítí

Ještě v minulém roce řada expertů vyjádřila svůj názor, podle kterého Google+ neustojí bitvu o uživatele s Facebookem a dříve či později skončí. Nejnovější statistiky však nasvědčují o opaku.
reklama

Podle serveru GlobalWebIndex se Google+ nyní se svými 343 miliony aktivními uživateli stal druhou největší sociální sítí na světě. Největší sociální sítí je samozřejmě i nadále Facebook, který má podle GlobalWebIndex téměř 700 milionů aktivních uživatelů. Jako aktivní uživatele server definuje ty, kteří se na síť přihlásili alespoň jedenkrát za poslední měsíc. Ze statistik vyplývá, že všechny tři největší sítě, tedy Facebook, Google+ a Twitter stále rostou.

"Z našich dat vyplývá, že uživatelé stále více přecházejí z menších, lokálních sociálních sítí na ty větší, globální. Nejrychleji rostoucí sítí (měřeno v počtu aktivních uživatelů) byl v roce 2012 Twitter, jehož uživatelská základna se zvětšila o úctyhodných 40 % na 288 milionů lidí. Celkem každý měsíc využívá Twitter 21 % všech lidí, kteří jsou na internetu." Pro srovnání, YouTube využívá 21 % všech internetových uživatelů, Google+ 25 % a Facebook úctyhodných 51 %.

 Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru