Google Images jsou opět o něco rychlejší

Google oznámil, že jeho vyhledávač obrázků Google Images v následujících dnech dozná dramatických změn. Mimo jiné bude rychlejší. 
reklama

"V závislosti na zpětné vazbě od našich uživatelů a webmasterů jsme Google Images předělali tak, aby poskytly při hledání lepší zážitek a fungovaly rychleji," uvedl Hongyi Li na oficiálním blogu Googlu. Vylepšený vyhledávač by se měl podle všeho objevit "v následujících několika dnech". Vyhledávač bude nově zobrazovat velké náhledy obrázků a metadata přímo pod výsledky hledání. To znamená, že při procházení výsledků ubyde nepříjemného klikání na tlačítko Zpět a Vpřed uvnitř prohlížeče, když uživatel musí přecházet na stránky, kde jsou obrázky hostovány.

Google v informačním panelu mezi náhledy dalších obrázků přímo zobrazí název webové stránky, na níž je obrázek hostován, jméno domény a velikost obrázku. Webmastery jistě potěší, že na jméno domény půjde nově kliknout, což jim přitáhne nové uživatele. Největším vylepšením Google Images by však měla být rychlost. Jde již o druhou změnu Google Images v krátké době. Nedáno Google pozměnil vyhledávací algoritmus svého vyhledávače tak, aby bylo obtížnější najít pornografii.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru