Google Goggles: Google chystá vyhledávání dle obrázků

Vyhledávání textu zadaného do příkazové řádky je nehynoucí stálice, také převod mluvených slov do hledané fráze dnes již na mobilních zařízeních nikoho nepřekvapí, ovšem firma Google chystá další trumf – vyhledávání na základě čistě vizuální informace.
reklama

Prozatím experimentální vlastnost „search-by-sight“ Google Goggles pracuje s typologickou databází zahrnující data o miliardách obrázků, díky kterým engine rozezná, co že je to vlastně uploadováno – rozeznat lze snímek předmětu, umělecké dílo, krajinné prvky, místa, loga a další podobné kategorie. Tým kolem Google Goggles se nechal slyšet, že jednou by rád identifikoval všechny uploadnuté obrázky.

Zní to sice zajímavě, prozatím se však vše drží za dveřmi laboratoří Google Labs, které čeká na cestě za dokončením podobné funkce nejedna nepříjemná překážka. Počítačová a lidská vize zkrátka fungují zcela jinak, není proto divu, že jsou Google Goggles prozatím u některých typů obrázků spolehlivější, nežli u jiných.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru