Google Go: Opravdu potřebujeme další jazyk?

Společnost Google právě poskytla veřejnosti k dispozici formou open source kód svého nového experimentálního jazyka s názvem Go. Aneb slovy klasika: "Tak nám uvedli další jazyk pane Švejk!".
reklama

Dle vlastních slov Google "Go kombinuje rychlost vývoje na jakou jsme zvyklí z dynamických jazyků jakým je třeba Python spolu s výkonem a bezpečností kompilovaných jazyků jakými je tradiční duo C/C++". Firma také doplnila informaci, že "zkompilovaný kód Go se svojí rychlostí blíží C".

Google již čile používá právě Python a Javu. Také ale nesmíme zapomínat na to, že dnes na trhu máme i PHP, Ruby a .NET framework od Microsoftu. Rovněž je tomu sotva několik měsíců, co Google uvedl jiný open source jazyk jménem Noop. Tvorba nových jazyků (a následná přirozená selekce těch nejlepších v praxi) je na jednu stranu nutným vývojovým krokem, na tu druhou ovšem nezanedbatelně zvyšuje fragmentaci trhu a zmatek nového progamátora.

Zdroj: Internetnews Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru