Google do měsíce spustí obchod s knihami Google Editions

Google plánuje na konec roku 2010 podle listu Wall Street Journal spuštění e-shopu s knihami. Na konci roku budou Google Editions údajně spuštěny v USA, další země se dočkají v prvním čtvrtletí příštího roku. 
reklama

Google Editions budou mít ke zákazníkovi zcela nový přístup - namísto jednoho centralizovaného místa s desítkami tisíc knih mu nabídnou zakoupit knihu buď od Googlu, nebo od řady dalších prodejců knih, včetně nezávislých knihkupectví.

K zakoupeným knihám se uživatelé dostanou přes většinu zařízení (počítače, tablety, chytré telefony) pomocí webového prohlížeče.

Mnoho informací o Google Editions zatím zůstává utajeno, včetně toho, kdo bude celý projekt řídit a jaké procento bude mít Google z prodeje každé knihy.

Pro srovnání, vlastníci čtečky Kindle od Amazonu mohou kupovat knihy pouze z Amazonu, číst je pak mohou i na dalších zařízeních, která mají nainstalován software Kindle. iBookstore od Apple pak nabízí koupi knih (iBooks) pro vlastníky jakéhokoli zařízení, které je postaveno na iOS 4.0.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru