Google daruje 2 miliony USD firmě Wikimedia

Společnost Google dala na vědomí, že se chystá přispět částkou 2 miliony USD a to firmě Wikimedia Foundation, pod kterou spadá známý web Wikipedia a několik dalších podobných.
reklama

Jimmy Wales, jeden ze členů představenstva a člověk, jenž pomáhal s vytvořením Wikipedie, ohlásil vše prozatím za pomocí tweetu. Poté doplnil, že formálnějšího oznámení se svět dočká o den později, což se také stalo. Proces potvrdil i Mitch Kapor, člen představenstva společnosti Wikimedia.

Sice nepředpokládáme, že by mezi našimi čtenáři byl někdo, kdo v životě neslyšel o Wikipedii, ale ať je definicím učiněno zadost: Wikipedia je online encyklopedie, která staví na své otevřenosti a možnosti editovat obsah. Mimochodem, mezi další projekty firmy patří také Wikibooks (knihy), Wiktionary (slovník) a Wikimedia Commons (obrázky a další mediální soubory).

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru