Google dále odstraňuje závislost Chrome na Flashi

Robert Toscano na oficiálním blogu Googlu uvedl, že nejnovější build prohlížeče Chrome bude mimo jiné umět používat webkameru a mikrofon bez nutnosti instalace flashového přídavku.
reklama

Google tak pokračuje ve své snaze o odstranění Flashe ze svého ekosystému. Podle Toscana byla změna možná díky použití WebRTC - "nového real-time komunikačního standardu, který se zaměřuje na přenos audia a videa ve vysoké kvalitě na webu." Vývoj standardu podporuje také Mozilla a Opera, i když jde vlastně o projekt Googlu. Google totiž již v minulosti oznámil, že nebude za používání standardu chtít žádné poplatky. 

Minulý týden na konferenci Google I/O 2012 společnost ukázala, jak konkrétně WebRTC vypadá a na jakých principech funguje. Díky WebRTC se uživatelé nebudou již brzy muset spoléhat na Flash při používání prohlížeče. Nový standard bude implementován do prohlížečů Opera a Firefox do konce tohoto roku, mobilní verze těchto prohlížečů by se podpory měly dočkat krátce poté.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru