Google Cloud Print nyní podporuje aplikace pro Windows

Služba na tisknutí od Googlu s názvem Cloud Print od včerejška umí bezdrátově tisknout z jakékoli aplikace určené pro operační systém Windows.
reklama

Google vydal Cloud Print driver, díky kterému službu nyní může využívat jakákoli aplikace určená pro Windows. Společnost také vydala Google Cloud Printer Service, jež ulehčuje připojení k tiskárnám firemním uživatelům. Uživatelé navíc nyní mohou sdílet tiskárny pomocí URL. 

Jakmile je prováděn tisk na cloudové tiskárně, tisknoucí se dokumenty jsou odeslány na servery Googlu s metadaty. Uživatelé se prý o své soukromí nemusejí obávat. "Google zachovává kopii každého dokumentu, který odešlete k tisku - avšak jen tak dlouho, dokud tisk není dokončen," stojí ve FAQ Cloud Printu. Uživatelé mohou metadata odstranit skrze Cloud Print dashboard. "Dokumenty, jež odešlete k tisku, obsahují vaše osobní informace a Google k těmto dokumentům přistupuje pouze za účelem jejich tisku," dodala společnost.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru