Google chystá spuštění cloudové služby Drive

Google se podle nových informací chystá v blízké době spustit cloudovou službu na ukládání dat, která by měla konkurovat Dropboxu nebo Microsoft SkyDrive.
reklama

Podle listu Wall Street Journal se nová služba má jmenovat Drive a spuštěna bude v průběhu následujících několika měsíců. V nabídce prý bude bezplatná varianta, která by měla většině uživatelů stačit, lidé si však budou moci také připlatit za více místa. Není zatím jasné, kolik místa Google uživatelům zdarma nabídne - pro srovnání, například Dropbox nabízí 2GB.

Na SkyDrive od Microsoftu pak mohou uživatelé bezplatně nahrát až 25GB dat, takže se předpokládá, že Google příjde s podobnou nabídkou. Není to poprvé, co se spekuluje o cloudové službě Googlu – informace o tom, že se společnost chystá takovou službu uvést do provozu, se již objevily v roce 2007 a 2008. Google v současné době nabízí uživatelům celkem 20GB pro data na službách Picasa, Gmail a Docs za pět dolarů ročně.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru