Google chystá službu sloužící k prodávání e-knih

Je tomu již nějaký čas, co se o Google začalo povídat, že se najednou začal velmi silně zajímat o knihy. Nyní je vše ještě o krok dále - Google Inc. chystá novou online službu, která zpřístupní uživatelům e-knihy v digitálních zařízeních.
reklama

Google naznačil, že tato akce s názvem Google Editions je první snahou firmy vydělat na Google Book Scanning projektu nějaký peníz. Google Editions bude obsahovat pouze díla schválená svými autory nebo držiteli autorských práv. Cenu si nastaví sám autor. Toto vše poprvé naznačila firma na knižní konferenci v New Yorku.

E-knihy pořízené skrze Google Editions budou čitelné na libovolném zařízení s dostupným webovým prohlížečem. Tj. smartphonech, PDA, netboocích a čemkoliv dalším schopným jej spustit. V první polovině roku 2010 by se mělo objevit prvních 400 - 600 tisíc e-knih. Google za posledních 5 let nascannoval cca 10 milionů kusů, ovšem většina je stále chráněna autorskými právy.

Zdroj: Yahoo! Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru