Google chystá operační systém

Zmíněný systém ponese jméno Chrome OS a kromě toho, že bude open-source jako Android se hodlá zaměřit především na sféru netbooků.
reklama

Prvních testovacích verzí bychom se snad mohli dočkat ještě tento rok, nicméně od 2010 jej Google slibuje jako volně dostupný pro jakékoliv vhodné zařízení. Chrome OS bude k dispozici pro procesory využívající architekturu řady x86 (Intel a AMD) a jádra ARM.

Dle zástupců Google má být Chrome OS projektem zcela odděleným od Androida a schopným obsloužit vše od nejdrobnějších netbooků až po těžkotonážní výkonné desktopy. Jak si jistě již mnozí správně tipli, srdcem Chrome OS bude linuxový kernel. Aplikace bude možno psát v dnes obvyklých webových programovacích jazycích (přístup velmi podobný jako u webOS od Palmu), takže je tím pádem půjde spustit i v libovolném Google Chrome prohlížeči.

Zdroj: Computerworld.

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru