Google Chrome zabodoval u Sony

Stále rostoucí tržní podíly webového prohlížeče Google Chrome naznačují, že uživatelé již začali brát tuto alternativu vážně. Nyní se ovšem situace ještě zlepšila - Google Chrome dostane zřejmě nečekané distribuční posily.
reklama

Od svého uvedení v první beta-verzi minulé září získal Google Chrome pouze drobný jednočíslicový podíl na trhu a to navzdory četným vítězstvím v řadě testů na mnoha webech. Nyní to ovšem vypadá, že Google Chrome čeká skutečně významná událost, která má potenicál podepsat se na jeho oblíbenosti skutečně markantně.

Situace je takováto: Firmy Google a Sony se dohodly na tom, že Google Chrome bude předinstalován jako výchozí browser na řadě mobilních produktů řady Sony Vaio. To bude vedle navýšení samotného tržního podílu znamenat mimochodem i další výzvu pro doposud dominující Internet Explorer, který si zatím stále drží 65 % podíl.

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru