Google Chrome OS nebude podporovat pevné disky

Reklama

Společnost Google sdělila, že jí chystaný operační systém Google Chrome OS nebude pracovat s produkty vybavenými pevnými disky a naopak má excelovat s těmi, jež budou stavět na SSD discích.

Viceprezident Google přes správu produktů, pan Sundar Pichai, hovořil o vlastnostech Google Chrome OS v průběhu tiskové konference, jejímž tématem byl právě Google Chrome OS. Pichai zde sdělil, že nový OS bude podporovat jen SSD, jelikož jedině díky těm lze u konkrétního zařízení dosáhnout doby bootování kolem 7 vteřin.

„Chceme, aby byl Google Chrome OS neuvěřitelně rychlý – a to od prvního stisknutí tlačítka BOOT. Průměrný uživatel zkrátka chce, aby se netbook od spuštění choval jako TV,“ komentoval věc Pichai. Kromě samotného bootování hodlá Google dbát i na maximálně svižnou zkušenost uživatel při vlastní práci. SSD by neměly nijak radikálně zvyšovat cenu, jelikož většina aplikací stejně bude online a na lokální disk se budou ukládat pouze vlastní data. Jinými slovy řečeno, SSD disky u netbooků s Google Chrome OS budou menší než obvykle.

Zdroj: ComputerWorld

Reklama

Přidat komentář