Google Chrome OS nebude podporovat pevné disky

Společnost Google sdělila, že jí chystaný operační systém Google Chrome OS nebude pracovat s produkty vybavenými pevnými disky a naopak má excelovat s těmi, jež budou stavět na SSD discích.
reklama

Viceprezident Google přes správu produktů, pan Sundar Pichai, hovořil o vlastnostech Google Chrome OS v průběhu tiskové konference, jejímž tématem byl právě Google Chrome OS. Pichai zde sdělil, že nový OS bude podporovat jen SSD, jelikož jedině díky těm lze u konkrétního zařízení dosáhnout doby bootování kolem 7 vteřin.

„Chceme, aby byl Google Chrome OS neuvěřitelně rychlý – a to od prvního stisknutí tlačítka BOOT. Průměrný uživatel zkrátka chce, aby se netbook od spuštění choval jako TV,“ komentoval věc Pichai. Kromě samotného bootování hodlá Google dbát i na maximálně svižnou zkušenost uživatel při vlastní práci. SSD by neměly nijak radikálně zvyšovat cenu, jelikož většina aplikací stejně bude online a na lokální disk se budou ukládat pouze vlastní data. Jinými slovy řečeno, SSD disky u netbooků s Google Chrome OS budou menší než obvykle.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru