Google Chrome OS a Google Android OS se zřejmě jednoho dne sjednotí

Dle spoluzakladatele Google pana Sergeje Brina se dnešní dual-OS strategie Google nezvratně po čase sjednotí do jediného OS.
reklama

Nejvyšší zástupci Google, včetně CEO Erica Schmidta, již naznačili, že mezi jejich operačními systémy Google Chrome OS a Android OS dojde jednoho dne k nevyhnutelnému střetu zájmů. Aktuálně je sice potřeba pro každý typ zařízení speciální variace OS, nicméně časem by se jejich vlastnosti mohly přiblížit natolik, že se vlastně sjednotí.

Google Chrome OS a Google Android OS se zřejmě jednoho dne sjednotí

Redakce Maxiorla je v této otázce spíše skeptická a domnívá se, že se udrží samostatné OS – jak hardware, tak i software je vhodné rozumně (!) diverzifikovat: Nakonec jistě s námi budete souhlasit, že nemáme jeden univerzální operační systém pro desktopy i servery, jednu univerzální velikost notebooků, o jediné univerzální velikosti LCD panelu ani nemluvě (předpokládáme, že největší debaty by zde probíhaly mezi příznivci CADů a výrobci digitálek...) atd. atd.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru