Google Chrome na konci příštího roku údajně dostihne IE

Podle nových dat společnosti Net Applications měl webový prohlížeč Chrome, který je na trhu pouze tři roky, v srpnu 15.5% zastoupení na trhu. 
reklama

Podíl Internet Exploreru opět klesal a dosáhl nového dna - 55.3 % (ještě v červenci to bylo 56 %). V uplynulém měsíci si pohoršil také Firefox, který skončil na 22.6 %. Podíl Safari od Apple se téměř nezměnil, nyní má 4.64% zastoupení.

Analytici předpokládají, že Chrome do konce tohoto roku předběhne Firefox, podle některých pak na konci příštího roku dostihne Internet Explorer. Chromu se daří především v Jižní Americe, kde jej v zemích jako Argentina, Čile nebo Kolumbie používá více lidí, než Explorer. A proč že je Chrome tak úspěšný? Podle analytiků ze společnosti Royal Pingdom je to jednoduše proto, že je to lepší prohlížeč než Internet Explorer.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru