Google Chrome má více uživatelů než Internet Explorer

Google Chrome předběhl Internet Explorer a je vůbec poprvé podle společnosti StatCounter nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě.
reklama

Po letech pomalého pádu má Internet Explorer podle nejnovějších statistik společnosti StatCounter na globálním trhu pouze 31.94% podíl, zatímco Google Chrome má 32.76 %. Ještě před rokem měl Internet Explorer 43 %, v závěsu byl Firefox s 29 % a Chromě byl až třetí s 19 %. O dvanáct měsíců později má IE o dvanáct procent méně, zatímco Chrome třináct procent přibylo. Firefox ztratil 4 % a nyní ovládá asi čtvrtinu trhu. 

I když Chrome vede na globálním trhu, na svém domácím trhu ve Spojených státech ještě má co dohánět. Internet Explorer zde má stále vedoucí postavení s 37 %, Chrome je na druhé příčce s 23 % a Firefox od Mozilly ovládá 22 % amerického trhu. StatCounter svá data zakládá na informacích z 15 miliard zobrazení webových stránek po celém světě. Na druhou stranu například webový portál NetMarketShare ukazuje, že IE mělo v stále v tomto měsíci 54 % na trhu a Chrome pouze 19 %.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru