Google Chrome již ovládá 10% trhu

Společnost Net Applications vydala statistiky webových prohlížečů za měsíc prosinec. Google Chrome podle nich používá už každý desátý uživatel internetu.
reklama

Chrome v uplynulém roce nabíral podíl na trhu především na úkor Internet Exploreru od Microsoftu. Na druhou stranu, i když podíl IE na trhu klesá již několik let, vypadá to, že Internet Explorer 9 by to mohl změnit - podle Net Application nabírá nové uživatele nevídaně rychle.

Vraťme se však k Chrome od Googlu, ten si od prosince do ledna polepšil o 0.7% a má nyní 10% zastoupení na trhu. Podíl Firefoxu se od listopadu do prosince příliš nezměnil, stále ovládá cca 23%, kdežto Safari od Apple si polepšilo o 0.3% na 5.9%. Podíl Opery stagnuje s 2.2%.

První příčku drží samozřejmě stále Internet Explorer, ten však mezi listopadem a prosincem uplynulého roku ztratil 1.3% (především díky Chromu a Safari). Je pravdou, že podíl IE na trhu klesl také proto, že uživatelé přestávají používat zastaralý Internet Explorer 6 (mezi listopadem a prosincem 2010 jej přestalo používat 0.6% uživatel). Podíl IE 7 klesl z 9.5% na 8.8%.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru