Google Chrome již ovládá 10% trhu

Společnost Net Applications vydala statistiky webových prohlížečů za měsíc prosinec. Google Chrome podle nich používá už každý desátý uživatel internetu.

Reklama

Chrome v uplynulém roce nabíral podíl na trhu především na úkor Internet Exploreru od Microsoftu. Na druhou stranu, i když podíl IE na trhu klesá již několik let, vypadá to, že Internet Explorer 9 by to mohl změnit - podle Net Application nabírá nové uživatele nevídaně rychle.

Vraťme se však k Chrome od Googlu, ten si od prosince do ledna polepšil o 0.7% a má nyní 10% zastoupení na trhu. Podíl Firefoxu se od listopadu do prosince příliš nezměnil, stále ovládá cca 23%, kdežto Safari od Apple si polepšilo o 0.3% na 5.9%. Podíl Opery stagnuje s 2.2%.

První příčku drží samozřejmě stále Internet Explorer, ten však mezi listopadem a prosincem uplynulého roku ztratil 1.3% (především díky Chromu a Safari). Je pravdou, že podíl IE na trhu klesl také proto, že uživatelé přestávají používat zastaralý Internet Explorer 6 (mezi listopadem a prosincem 2010 jej přestalo používat 0.6% uživatel). Podíl IE 7 klesl z 9.5% na 8.8%.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář