Google Chrome do konce roku předstihne Firefox

Google Chrome je na nejlepší cestě stát se do konce tohoto roku druhým nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě a odsunout tak na třetí pozici Firefox.
reklama

Z nejnovějších statistik společnosti StatCounter za září 2011 vyplývá, že Internet Explorer ovládá 41.7 % trhu, zatímco Firefox má 28.6 % a Google Chrome 23.6 %. Při srovnání těchto dat se statistikami toho samého období minulého roku je hned vidět, jak moc si Chrome polepšil. Ještě v říjnu 2010 měl prohlížeč Googlu na globálním trhu pouhé 12.4% zastoupení, zatímco Firefox ovládal 31.2 % a IE 49.2 %.

Prohlížeč Microsoftu tak za jeden rok ztratil 7.5 procentních bodů, zatímco Chrome si polepšil o 11.2 %. Pokud bude tento trend pokračovat, Chrome předežene Firefox do konce roku. Je však třeba dodat, že jiné analytické společnosti mají data výrazně odlišná. Podle firmy Net Applications měl IE v srpnu tohoto roku 55.3 % na trhu, Firefox 22.6 % a Chrome pouze 15.5 %. Rozdíly v jednotlivých statistikách jsou dány tím, z kolika webových stránek jednotlivé analytické společnosti shromažďují data.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru