Google Chrome do konce roku předstihne Firefox

Google Chrome je na nejlepší cestě stát se do konce tohoto roku druhým nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě a odsunout tak na třetí pozici Firefox.

Reklama

Z nejnovějších statistik společnosti StatCounter za září 2011 vyplývá, že Internet Explorer ovládá 41.7 % trhu, zatímco Firefox má 28.6 % a Google Chrome 23.6 %. Při srovnání těchto dat se statistikami toho samého období minulého roku je hned vidět, jak moc si Chrome polepšil. Ještě v říjnu 2010 měl prohlížeč Googlu na globálním trhu pouhé 12.4% zastoupení, zatímco Firefox ovládal 31.2 % a IE 49.2 %.

Prohlížeč Microsoftu tak za jeden rok ztratil 7.5 procentních bodů, zatímco Chrome si polepšil o 11.2 %. Pokud bude tento trend pokračovat, Chrome předežene Firefox do konce roku. Je však třeba dodat, že jiné analytické společnosti mají data výrazně odlišná. Podle firmy Net Applications měl IE v srpnu tohoto roku 55.3 % na trhu, Firefox 22.6 % a Chrome pouze 15.5 %. Rozdíly v jednotlivých statistikách jsou dány tím, z kolika webových stránek jednotlivé analytické společnosti shromažďují data.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář