Google Chrome bude opět o něco bezpečnější

Doplňky nainstalované ve w‎ebovém prohlížeči Chrome budou nově po své instalaci automaticky zablokované a uživatel si je bude muset sám spustit.
reklama

Novinka se objeví v Google Chrome verze 25. V současné době mají vývojáři při instalaci plug-inů offline několik možností. Jedna z nich zahrnuje přidání záznamu do registrů Windows a následné oznámení Chrome, že přídavek byl nainstalován. "Tato možnost však byla hojně zneužívána třetími stranami k tomu, aby mohly potichu nainstalovat přídavky do Chrome aniž by to uživatel věděl," uvedl na blogu Peter Ludwig z Googlu. Chrome verze 25 proto automaticky vypne všechny dříve nainstalované "externí" přídavky a zobrazí uživatelům okno, v němž si sami mohou zvolit, které chtějí zapnout.

Všechny nové přídavky nainstalované offline cestou pak budou taktéž automaticky vypnuty a uživatel bude vyzván, aby si je sám aktivoval poté, co se prohlížeč restartuje. Velmi podobný mechanismus do svého prohlížeče Firefox před rokem implementovala i Mozilla. Google v létě tohoto roku také znemožnil, aby přídavky do Chrome mohly být nainstalovány z webových stránek třetích stran.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru