Google Chrome bude mít nové bezpečnostní funkce

Google do svého webového prohlížeče Chrome přidal nové bezpečnostní prvky, které by měly uživatele lépe chránit před nebezpečími na internetu.
reklama

Uživatelům se od příštího týdne začnou při stahování potenciálně nebezpečného softwaru z internetu zobrazovat varování. Útočníci se po deaktivaci možnosti tiché instalace přídavků v Chrome 25, jež byla hojně zneužívána, nyní snaží najít nové cesty, jak se dostat do systémů uživatelů. Velkým hitem je v současné době snaha o manipulaci s centrálním nastavením Chrome, které typicky využívají velké organizace ke správě prohlížečů pro všechny své zaměstnance.

Z tohoto rozhraní lze totiž nastavit například to, aby byly přídavky po instalaci implicitně zapnuté a nešlo je z Chrome odinstalovat. Útočníci by však v tomto směru měli mít od příštího týdne útrum. Podle Googlu by nové bezpečnostní prvky měly detekovat veškerý software, který porušuje standardní mechanismy Chrome pro správu přídavků a zamezit mu v jeho jednání.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru