Google Chrome bude mít notifikační centrum

Francouzský vývojář Francois Beaufort při rozebírání zdrojového kódu nejnovější verze Chromia (open-sourceový projekt, na němž je postaven Chrome) zjistil, že prohlížeč od Googlu bude mít notifikační centrum.
reklama

Minulý měsíc Beaufort objevil, že Chrome bude mít také funkci Google Now, jež je dobře známá na Androidu. A nový objev oznamovacího centra jde ruku v ruce s Google Now, jelikož notifikační centrum bude sloužit jako hub pro karty z Google Now. Google popisuje Google Now jako službu, která uživateli "poskytne ty správné informace v tom správném čase." Oznámení se uživateli zobrazují v závislosti na určitých podmínkách, jakými jsou například jeho současná poloha nebo čas. 

Uživateli se zobrazí zpráva, že jeho let je zpožděn v den, kdy má odletět, Google mu nabídne aktuální dopravní informace zatímco je na cestě nebo se uživateli při procházení okolo zajímavého místa zobrazí nejlepší styčné body pro jeho vyfocení. I když upozornění vytvořené v HTML5 jsou v Chrome už nějakou dobu, tyto "bohaté" notifikace jsou někde jinde. Díky novému centru upozornění si uživatelé budou moci například prohlížet všechna (i stará) upozornění.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru