Google Chrome 10 beta je rychlejší, než kdy dříve

Google tento týden vydal Chrome 10 beta, který přinesl mnoho novinek. Tou nejvýznamnější je asi rapidní zvýšení výkonu JavaScriptu.
reklama

Podle Googlu nová betaverze přináší až o 66% rychlejší JavaScript, než současné stabilní verze Chrome. Nová beta nabídne také GPU akceleraci videa. Pro ty, kteří se na video dívají na celém monitoru (full-screen) to znamená, že je CPU využíváno až o 80% méně, než dříve. A to je dobré například pro výdrž baterie notebooku. Další, i když ne tak významnou změnou je, že se stránka s nastavením prohlížeče již neotevírá v novém okně, ale v nové záložce.

Novinku je také vyhledávací políčko v Nastavení, pomocí kterého můžete jednoduše hledat specifické nastavení - pokročilí uživatelé jej nejspíše nevyužijí, avšak pro běžné uživatele je to funkce velmi potřebná. Kromě Oblíbených, přídavků a nastavení si nyní můžete synchronizovat i uložená hesla (v šifrované podobě). Google Chrome beta 10 si můžete stáhnout zde. Na to, jaké novinky nová verze přinesla, se pak můžete podívat v tomto videu.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

hm, chrome 10 zobrazuje nektere veci jinak, nez 9. Pokud to neni bug, tak me asi chytne rapl...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru