Google chce vytvořit dvourychlostní internet, lidé protestují

Již několikátý den po sobě demonstranté protestují proti návrhu Googlu na vytvoření dvourychlostního internetu.
reklama

Demonstrace začaly poté, co Google společně s americkým operátorem Verizon tento týden představil návrh, podle kterého by mobilní operátoři mohli ovlivňovat rychlost načítání určitých webových stránek přes internet. Ti tvůrci webů, kteří by si za rychlejší načítání svých stránek zaplatili, by tak získali cenou výhodu proti konkurenci. "Velké firmy jako Google dlouhou dobu těžily ze svobodného internetu a nyní ho chtějí zničit," řekl James Rucker z CoulourofChange.org. "Chtějí vytvořit tzv. rychlejší linku pro prémiový obsah. To znamená, že tvůrci stránek budou muset v 21. století platit za to, aby se uživatelům jejich obsah rychle načítal."

Podle kritiků návrhu Googlu a Verizonu by tím byl porušen princip internetové neutrality, podle kterého je se všemi daty zacházeno rovnoceně a nikdo nemá přednost. Celou záležitostí se nyní zabývá americká vládní organizace FCC. Podle Jamese Ruckera již přes 300 000 lidí podepsalo petici proti porušování internetové neutrality. Google k celé věci pouze řekl, že lidé mají na jeho stránkách vyplnit formulář se svými připomínkami. Je nutno říci, že telekomunikační giganty jako AT&T návrh Googlu samozřejmě podpořily, zatímco třeba Facebook nebo Skype se postavili proti němu.

Zdroj: BBC

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru