Google chce vyřešit problém s přihlašováním na internetu

Zapamatovat si přihlašovací údaje na různé webové stránky na internetu může být někdy opravdu obtížné a Google chce uživatele tohoto problému jednou pro vždy zbavit.
reklama

Tim Bray z Googlu na oficiálním blogu uvedl, že přihlašování je "otravné a zpomaluje práci", což je velká pravda. Bray se v Googlu nyní zaměřuje na odstranění tohoto problému a to ze dvou důvodů. První je zcela zřejmý - přihlašování se na různé stránky zabírá čas. Druhý důvod je už trochu komplexnější. Bray poukazuje na to, že podle statistik velké množství uživatelů nezačíná nové hledání služby nebo produktu tak, že by zamířili ihned do vyhledávače. Namísto toho vloží do adresového řádku jméno velkého řetězce nebo značky, jež hledají. Tito uživatelé nechtějí hledat produkty na specializovaných serverech, které například shromažďují služby stejného typu, jelikož tyto weby většinou vyžadují vytvoření nového účtu a zapamatování si dalších přístupových údajů.

Není zatím jasné, jak Google plánuje problém desítek přihlašovacích údajů na různých webových stránkách řešit. Nabízí se možnost vytvoření univerzálního přihlašovacího systému. Otázkou však je, v čem by tento byl lepší než řada aplikací pro správu hesel, které jsou již nyní dostupné na internetu.

Zdroj: Techspot

 
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru